Göktürkler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Göktürkler

şehir forumu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

oyunla alakasız

YazarMesaj
procarfter
Azimli
Azimli
procarfter

Şehir İsmi : -GökTürkler-

oyunla alakasız Empty
MesajKonu: oyunla alakasız   oyunla alakasız I_icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 10:34 pm

ç(alıntıdır)

Geçenlerde internette dolaşırken böyle bir habere rastlamıştım:

ABD'nin Kaliforniya ile Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan Death Valley (Ölüm Vadisi), "hareket eden taşları" ile yıllardan beri bilim adamlarını çekiyor. Günlerce gözlemlenen taşların yer değiştirmesi ise tüm araştırmalara rağmen açıklanamıyor. Bir teze göre, rüzgar, taşların kum üzerinde kaymalarını sağlıyor.

Ancak yüzlerce kiloluk taşları hareket ettirecek kadar şiddetli rüzgarlar kaydedilmiyor. Ayrıca aynı noktadan hareket etmeye başlayan taşların nasıl olup da farklı yönlere yöneldiklerini kimse açıklayamıyor.
Rüzgar teorisine karşı çıkanlar "Rüzgar, aynı noktadan hareket etmeye başlayan iki taşı aynı yöne kaydırır. Ama burada durum farklı" diyor.

Fikirleriniz varsa dinlemek isterim ama ben bi akıl yürütemedim açıkcası çokta meraklanıyorum.Görüşlerinizi bekliyorum.

oyunla alakasız 844820
http://procarfter.myminicity.com/
procarfter
Azimli
Azimli
procarfter

Şehir İsmi : -GökTürkler-

oyunla alakasız Empty
MesajKonu: Geri: oyunla alakasız   oyunla alakasız I_icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 10:35 pm

Bi kaç resim daha ekliyeyim.

oyunla alakasız 844800soyunla alakasız 844790oyunla alakasız 844780oyunla alakasız 844770

[SIZE="2"]Death Valley'de (Ölüm Vadisi) taşlar kendi kendine hareket ediyor. Bir teze göre taşları hareket ettiren rüzgar; ancak yüzlerce kiloluk taşları hareket ettirecek kadar şiddetli rüzgar kaydedilmiyor.
http://procarfter.myminicity.com/

oyunla alakasız
1 sayfadaki 1 sayfası